sobota, 4 kwietnia 2015

Nasze Święta

W tym roku będziemy mieli podwójne święta.
Jutro moje katolickie, a za tydzień prawosławne Dragosza. Rok temu wypadło że mieliśmy razem. Jednak Bianca zdecydowanie woli gdy daty się nie pokrywają, bo czyż nie fajnie jest świętować dwa razy?
Dwa razy jajka malować, piec wielkanocne baby a w szczególności dwa razy szukać zajączkowych prezentów poukrywanych w ogrodzie.
Jutro wszyscy idziemy do kościoła katolickiego na Wielkanocną mszę świętą. Za tydzień natomiast do cerkwi prawosławnej, również na Wielkanocną mszę. Moje dzieciaki umieją odnaleźć się w obydwu tych wiarach, znają obrzędy obydwu kościołów.
Kiedyś pewien katolicki ksiądz powiedział mi ze źle wychowuje dzieci w ten sposób, że ich wiara będzie byle jaka. Wraz z mężem uważamy inaczej, zarówno my jak i nasze dzieci chodzimy i modlimy się w obydwu kościołach. Jestem katoliczką i nie widzę nic złego że od czasu do czasu pójdę na mszę do prawosławnej cerkwi.
Uwielbiam dwukulturowość w tej naszej polsko- rumuńskiej rodzince i uwielbiam jak jesteśmy wszyscy razem .                                                             
Jeszcze muszę się pochwalić że na same święta nasza kwoczka obdarowała nas gromadką rozkosznych kurczaczków. Dziewczynki aż piszczą z radości. Spędzają z kurzą mamą i jej dziećmi każdą wolną chwilę.
                    
                                                         Wesołych Świąt kochani !

6 komentarzy:

 1. Witaj Kochana Izo!
  Mam nadzieję, że już się uporałaś ze wszystkimi pracami domowymi i teraz już powoli świętujecie.
  Uwielbiam wielokulturowość. Chrześcijanie, Żydzi, muzułmanie...wszyscy wierzymy w jednego Boga. Tylko inaczej go nazywamy. Dziwne rozumowanie księdza. Bardzo dziwne. Zapomniał jak papież Jan Paweł II wchodził do meczetu, cerkwi, bożnicy... i modlił się? Ja też często tak czynię. Panu Bogu nie ważne jest gdzie się modlimy ale jak się modlimy...
  Izo, dziękuję za piękny post w którym zawarta jest prawdziwa mądrość wspaniałej matki i żony...
  Kochana Izo, jeszcze raz pragnę złożyć Wam życzenia; zdrowia, miłości, nadziei i radości ze wspólnego świętowania w gronie rodziny. Wesołych Świąt!!!!
  Ucałowania i pozdrowienia dla całej Waszej Czwórki:)*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziekujemy !. Moje Swieta juz za nami , teraz czekamy na Swieta Dradosza i mamy ogromna nadzieje ze pogoda dopisze . Planujemy spedzic je w plenerze. Buziaczki

   Usuń
 2. Wspaniałych podwójnych Świat dla Was:):)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakie cudne, spora gromadka , a moje nawet nie myślą o siedzeniu :( Serdeczności posyłam :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Jesteś mądrą mamą i żoną, w życiu wcale nie przeszkadza, że chodzi się do kościoła i do cerkwi; niektórzy księża czynią więcej szkody niż pożytku swymi wywodami, jestem katoliczką, ale niektóre poglądy są mi obce; pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń